Produkt

SpeediCath je katéter okamžite pripravený na použitie, ktoré je jednoduché a intuitívne. Nie je potrebné pridávať vodu, lubrikant, ani čakať na aktiváciu povrchu. Nie je nič rýchlejšie ani jednoduchšie.

SpeediCath poskytuje vyšší komfort a minimalizuje riziko poškodenia močovej rúry. Unikátny hydrofilný povlak a hladké očká zabezpečujú výrazne hladkú katetrizáciu počas zavádzania aj počas vysunutia.

Zavedenie katétra SpeediCath je rýchle a jednoduché. Funkcia otvorenia ťahom za poistku umožňuje jednoduché otvorenie balenia a lepivý bod zabezpečuje upevnenie katétra na mieste.

Štúdie ukázali, že katéter SpeediCath je u používateľov obľúbenou pomôckou vďaka jej pohodlnému a rýchlemu zavedeniu a diskrétnosti(1). SpeediCath je overený a spoľahlivý katéter, ktorý určuje normy katetrizácie už takmer 15 rokov. SpeediCath je dostupný v rôznych dĺžkach a veľkostiach, ktoré vyhovujú ženám, mužom, ako aj deťom.

Výhody katétra SpeediCath

• Okamžite pripravený na zavedenie vďaka unikátnemu hydrofilnému povlaku
• Jednoduché a intuitívne použitie
• Hydrofilný povlak a hladké očká znižujú trenie a zvyšujú komfort.
• Funkcia otvorenia ťahom za poistku umožňuje jednoduché otváranie balenia.
• Lepivý bod zabezpečuje upevnenie katétra na mieste.
• Neobsahuje PVC a ftaláty, a tak vaše zdravie nie je nikdy ohrozené a dopad na životné prostredie je obmedzený.

Referencie

1. Pascoe G, Clovis S. Evaluation of two coated catheters in intermittent self-catheterisation. Br J Nurs 2001:10:325 -329.

Kľúčové prínosy

SpeediCath má unikátny a patentovaný hydrofilný povlak.

Zdokonalený hydrofilný povlak pozostáva z troch elementov:

1) Základný povlak: Základný povlak zaručuje, že povlak zostáva homogénny
a rovnomerne rozložený počas zavedenia a odstránenia a chráni pred otieraním vrchného povlaku.

2) Vrchný povlak: Homogénny vrchný povlak poskytuje optimálny stupeň absorpcie vody, vďaka čomu je povrch výnimočne hladký s nízkym trením.

3) Fyziologický roztok: Katéter SpeediCath je uložený vo fyziologickom roztoku. Vďaka tomu je povlak neustále optimálne hydratovaný a katéter okamžite pripravený na zavedenie.

Katéter SpeediCath má tiež hladké očká, aby boli hrany medzi otvormi a povrchom katétra hladšie, čím sa minimalizuje trenie a riziko poškodenia močovej rúry. Pri procese, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre SpeediCath, je hrana každého otvoru leštená, vďaka čomu je prechod medzi otvormi a povrchom katétra hladký a dokonalý, a tak je zaručené pohodlie pri zavádzaní a vysúvaní katétra.

SpeediCath je bezpečný a jeho používanie jednoduché. Hydrofilný povlak a hladké očká poskytujú bezpečnú, jednoduchú a pohodlnú katetrizáciu.

SpeediCath tiež neobsahuje PVC ani ftaláty, a tak vaše zdravie nie je nikdy ohrozené a dopad na životné prostredie je obmedzený.

SpeediCath bol prvý katéter okamžite pripravený na použitie, ktorý bol predstavený na trhu pred takmer 15 rokmi. Odvtedy určuje štandard autokatetrizácie. Unikátny a patentovaný hydrofilný povlak zabezpečuje, že katéter je možné zaviesť ihneď po otvorení balenia bez pridania vody alebo lubrikantu.

Unikátny povlak tiež pokrýva hladké očká, čím je zaručený hladký povrch katétra a minimalizované riziko poškodenia močovej rúry.

Hydrofilný povlak a hladké očká s povlakom sú súčasťou všetkých katétrov SpeediCath.