Produkt

SenSura® Mio Convex má zakrivený tvar, ktorý bezpečne sedí na nerovných kožných povrchoch, v hlboko zasadených oblastiach a na stomiách, ktoré potrebujú podporu alebo pomoc pri vysúvaní. V kombinácii s elastickou lepiacou časťou poskytuje bezpečnejšie priľnutie* k individuálnemu tvaru tela.

Hlavné výhody:

 • Prispôsobivé konvexné vrecko s integrovanými flexibilnými líniami je unikátnou kombináciou stability a flexibility.
 • Elastická lepiaca časť na bezpečné priliehanie na individuálne tvary tela.
 • Nový spoj Click na zabezpečenie a pocit bezpečnosti.

SenSura Mio Convex je dvojdielna základná podložka s upínaním „click“ vybavená prispôsobivou konvexnou časťou a elastickou lepiacou časťou oddelenou od vrecka, aby sa mohlo vrecko vymieňať bez výmeny základnej podložky. Vrecko je pripojené k základnej podložke pomocou nového upínania Click, ktoré vydáva počuteľný zvuk “kliknutia” pri bezpečnom uzamknutí vrecka k základnej podložke. Vrecko SenSura Mio Convex Click je dostupné v širokom rade základných podložiek, plytkých a hlbokých variantoch konvexnej časti a rôznych vyznačených strihov alebo veľkostí otvoru, ktoré možno prispôsobiť a s vreckami v rôznych veľkostiach dostupných s priehľadným povrchom alebo s kontrolným okienkom a s upínacím systémom s priemerom 40, 50, 60 alebo 70 mm.

Plytká konvexná časť je určená pre stómie s otvormi na úrovni pokožky, ktorá potrebuje kvalitnú podporu pri vysúvaní, alebo pre mierne hlboko zasadené oblasti, kde je potrebné jemné zakrivenie na lepšie zachytenie.

Hlboká konvexná časť je určená pre stómie s otvormi pod úrovňou pokožky, ktorá potrebuje veľkú podporu pri vysúvaní, alebo pre hlboko zasadené oblasti, kde je potrebné hlboké zakrivenie na lepšie zachytenie.

Kľúčové prínosy

Každé telo je iné. Každý človek má unikátne telo, ktoré sa líši veľkosťou a tvarom – a ten sa navyše mení počas dňa alebo pri pohybe. Preto’ je ’výzvou vytvoriť pomôcku, ktorá sedí.

 • Vrecko SenSura Mio Convex má prispôsobivú konvexnú časť a elastickú lepiacu časť, ktorá poskytuje bezpečnejšie priľnutie na nerovné kožné povrchy, hlboko zasadené oblasti a stómie, ktoré potrebujú podporu a pomoc pri vysúvaní.
 • Prispôsobivá konvexná časť s integrovanými flexibilnými líniami poskytuje unikátnu kombináciu stability a flexibility, čím poskytuje novú úroveň pohodlia bez zníženia bezpečnosti.
 • Elastická lepiaca časť zabezpečuje natiahnutie a spätné zmrštenie produktu. Koža má prirodzenú elasticitu, ktorá jej pomáha ohýbať a naťahovať sa pri pohyboch tela. Tak ako koža, aj vrecko SenSura Mio Convex je elastické, takže sa pri pohybe tela jednoducho ohýba a naťahuje s kožou.
 • Nové vrecko SenSura Mio Convex vyzerá inak ako ostatné stomické vrecká, pretože je navrhnuté pre optimálnu diskrétnosť a ponúka nenápadný vzhľad.
 • Na rozdiel od iných stomických produktov je vrecko SenSura Mio Convex vyrobené z materiálu, ktorý nosíme bežne na tele (textilný materiál). Je mäkký a pohodlný, nespôsobuje nadmerné trenie o oblečenie a po sprche nepôsobí mokro. Textilný materiál okrem toho prispieva k vzhľadu stomického vrecka, ktoré pôsobí skôr ako súčasť oblečenia než ako zdravotnícka pomôcka.
 • Farba vrecka SenSura Mio Convex bola zvolená spomedzi stoviek farieb na dosiahnutie optimálnej diskrétnosti pod oblečením rôznych farieb – dokonca aj bielym.
 • SenSura Mio Convex sa nesnaží imitovať telo. Je to diskrétny produkt, osobná pomôcka, ktorá optimalizuje diskrétnosť a zvyšuje pocit sebavedomia.
 • Mali ste niekedy problém s nafukovaním stomického vrecka? Nový kruhový filter má unikátny pred-filter, ktorý pomáha redukovať tento problém.
 • Účelom pred-filtra je ochrániť uhlík a membránu, keďže tieto dve časti sú veľmi citlivé na výlučky. Vďaka tomu sa kruhový filter neupcháva tak často, prietok vzduchu cez filter trvá dlhšie a problém nafukovania je obmedzený.
 • Kruhový filter dokázal zredukovať problém nafúknutia vrecka až o 61 %. Kruhový filter tak vylepšuje diskrétnosť a prispieva k lepšiemu nočnému spánku.

--------------------

* V porovnaní so štandardnou starostlivosťou, ktorá je definovaná ako najlepšie produkty starostlivosti o stómiu na predpis/voľnopredajné.