Produkt

SenSura® Mio Convex má zakrivený tvar, ktorý bezpečne sedí na nerovných kožných povrchoch, v hlboko zasadených oblastiach a na stomiách, ktoré potrebujú podporu alebo pomoc pri vysúvaní. V kombinácii s elastickým adhezívom poskytuje bezpečnejšie priľnutie k individuálnemu tvaru tela. Vďaka filtru a dizajnu vrecka zostáva diskrétne.

Hlavné výhody:

 • Prispôsobivé konvexné vrecko s integrovanými flexibilnými líniami je unikátnou kombináciou stability a flexibility.
 • Elastické adhezívum na bezpečné priľnutie k individuálnym tvarom tela.
 • Neutrálna šedá textília pre optimálnu diskrétnosť a nenápadný vzhľad.
 • Celokruhový filter na preukázané zníženie nafukovania vrecka.

Na jednodielnom výpustnom vrecku SenSura Mio Convex je prispôsobivá konvexná časť neustále zafixovaná k vrecku. Pri výmene vrecka sa celá pomôcka odlepí a vymení. Jednodielne výpustné vrecko SenSura Mio Convex je dostupné v širokej ponuke konvexných základných podložiek, Soft, Light a Deep, čím poskytuje konvexnú pomôcku pre každú potrebu.

Convex Soft je určená pre stómie nad úrovňou kože, ktoré potrebujú podporu v oblasti okolo stómie.

Convex Light je určená pre stómie na úrovni kože, ktoré potrebujú podporu pri vysúvaní, alebo pre mierne hlboko zasadené oblasti, kde je potrebné jemné zakrivenie na lepšie zachytenie.

Convex Deep je určená pre stómie pod úrovňou kože, ktoré potrebujú veľkú podporu pri vysúvaní, alebo pre hlboko zasadené oblasti, kde je potrebné hlboké zakrivenie na lepšie zachytenie.

Vrecko SenSura Mio Convex je tiež dostupné v celom rade vyznačených strihov a veľkostí otvorov, ktoré je možné prispôsobiť, s vreckami v rôznych veľkostiach s priehľadným povrchom alebo s kontrolným okienkom.

Kľúčové prínosy

Každé telo je iné. Každý človek má unikátne telo, ktoré sa líši veľkosťou a tvarom – a ten sa navyše mení počas dňa alebo pri pohybe. Preto’ je ’výzvou vytvoriť pomôcku, ktorá sedí.

 • Vrecko SenSura Mio Convex má prispôsobivú konvexnú časť a elastickú lepiacu časť, ktorá poskytuje bezpečnejšie priľnutie na nerovné kožné povrchy, hlboko zasadené oblasti a stómie, ktoré potrebujú podporu a pomoc pri vysúvaní.
 • Prispôsobivá konvexná časť s integrovanými flexibilnými líniami poskytuje unikátnu kombináciu stability a flexibility, čím poskytuje novú úroveň pohodlia bez zníženia bezpečnosti.
 • Elastická lepiaca časť zabezpečuje natiahnutie a spätné zmrštenie produktu. Koža má prirodzenú elasticitu, ktorá jej pomáha ohýbať a naťahovať sa pri pohyboch tela. Tak ako koža, aj vrecko SenSura Mio Convex je elastické, takže sa pri pohybe tela jednoducho ohýba a naťahuje s kožou.
 • Nové vrecko SenSura Mio Convex vyzerá inak ako ostatné stomické vrecká, pretože je navrhnuté pre optimálnu diskrétnosť a ponúka nenápadný vzhľad.
 • Na rozdiel od iných stomických produktov je vrecko SenSura Mio Convex vyrobené z materiálu, ktorý nosíme bežne na tele (textilný materiál). Je mäkké a pohodlné, nespôsobuje nadmerné trenie o oblečenie a po sprche nepôsobí mokro. Textilný materiál okrem toho prispieva k vzhľadu stomického vrecka, ktoré pôsobí skôr ako súčasť oblečenia než ako zdravotnícka pomôcka.
 • Farba vrecka SenSura Mio Convex bola zvolená spomedzi stoviek farieb na dosiahnutie optimálnej diskrétnosti pod oblečením rôznych farieb – dokonca aj bielym.
 • SenSura Mio Convex sa nesnaží imitovať telo. Je to diskrétny produkt, osobná pomôcka, ktorá optimalizuje diskrétnosť a zvyšuje pocit sebavedomia.
 • Mali ste niekedy problém s nafukovaním stomického vrecka? Nový kruhový filter má unikátny pred-filter, ktorý pomáha redukovať tento problém.
 • Účelom pred-filtra je ochrániť uhlík a membránu, keďže tieto dve časti sú veľmi citlivé na výlučky. Vďaka tomu sa kruhový filter neupcháva tak často, prietok vzduchu cez filter trvá dlhšie a problém nafukovania je obmedzený.
 • Kruhový filter dokázal zredukovať problém nafúknutia vrecka až o 61 %. Kruhový filter tak vylepšuje diskrétnosť a prispieva k lepšiemu nočnému spánku.

--------------------

* V porovnaní so štandardnou starostlivosťou, ktorá je definovaná ako najlepšie produkty starostlivosti o stómiu na predpis/voľnopredajné.